Opublikowano

Muzyka na wesele- klucz do dobrej zabawy

Właściwa muzyka na weselu jest kluczem do udanej zabawy. Jakie utwory muzyczne powinny być zagrane przez DJ-a na przyjęciu?

Muzyka na wesele, czyli co zrobić, aby przyjęcie było udane?

Wybierzcie DJ-a, który w sposób elastyczny buduje bloki piosenek weselnych, czyli ustala kolejność utworów muzycznych między jedną a drugą przerwą. W dobrym bloku muzycznym powinno znaleźć się 5-8 piosenek zachęcających do wspólnej zabawy.

Pamiętajcie, że wybór odpowiedniej muzyki na wesele jest bardzo ważny. Uroczystość warto rozpocząć od eleganckich obcojęzycznych piosenek. Między 20, a 2 zalecamy grać żywiołowe piosenki, które zachęcają do wspólnej zabawy. Po 2 w nocy wskazane są piosenki weselne tzw. przytulańce.

DJ powinien robić krótkie przerwy max. 10 min, dzięki temu wesele będzie radosne. Powinien także wybierać takie piosenki weselne, przy których będzie się świetnie bawiła babcia i młodzież (najczęściej są to utwory Disco Polo).

Muzyka na wesele, czyli repertuar dla pary młodej

Para młoda powinna mieć również wpływ na wybieranie muzyki na wesele. Warto, aby nowożeńcy zaproponowali około 30 utworów, które są zgodne z ich upodobaniami muzycznymi. Jeśli młodzi słuchają muzyki, która się nie nadaje do tańca, to należy ją ograniczyć do kilku utworów.

Jeśli para młoda nie życzy sobie jakichś utworów, to powinna dostarczyć DJ-owi listę piosenek zakazanych.

Muzyka na wesele- repertuar dla gości

Wesele jest najczęściej międzypokoleniową uroczystością. Są różne gusta muzyczne, lecz w czasie takich imprez nikt nie może zostać pominięty. Dlatego piosenki weselne powinny trafiać w różne gusta i preferencje muzyczne. Aby tak było, to dobry DJ powinien stale angażować gości, grając w jednym bloku muzycznym szybkie i wolne piosenki.

Ciekawym przerywnikiem na weselu są zabawne pieśni lub toasty śpiewane przy akompaniamencie muzyki. Bardzo często są świetnie angażują gości weselnych

4 rady dla młodej pary wybierającej muzykę na wesele

1. Zaplanujcie budżet na muzykę na wesele i określcie swoje potrzeby

Zanim zaczniecie poszukiwania DJ-a na wesele, to określcie budżet oraz upewnijcie się, czy w lokalu, w którym będzie odbywało się przyjęcie weselne, jest akompaniament muzyczny do posiłku.

2. Sprawdźcie akustykę sali

Przed przyjęciem warto sprawdzić akustykę sali oraz dopytać właścicieli lokalu czy jest dostępny sprzęt nagłaśniający.  Dobrym pomysłem jej przeprowadzenia próby akustyki, aby upewnić się, że w tym dniu będzie na wysokim poziomie.

3. Zapoznajcie się z repertuarem

W tym dniu nie powinno nic nowożeńców zaskoczyć. Dlatego przed uroczystością polecamy zapoznać się z repertuarem muzycznym na weselu. Gusta gości weselnych są różne, dlatego zawsze warto zadbać o różnorodność muzyki.

4. Ostatni utwór

Ostatnia zagrana piosenka na weselu jest równie ważna co pierwsza, dlatego warto wybrać również ostatni kawałek na weselu. Najlepiej, aby był to utwór, który w najlepszy sposób podsumowuje całe przyjęcie.

Odpowiednia oprawa muzyczna na weselu jest bardzo ważna, aby goście bawili się dobrze przez cały czas.